Üniversite'de Etkin Bir Öğrenci Olmak İçin…

Üniversite her öğrencinin geleciğini planladığı ve bununla ilgili pratik adımlar attığı bir dönem. Bu yolda onların doğru noktaya gelmelerini ne sağlar? Nasıl risklerini en aza indirebilirler?

Derslerini Önemse!

Eğer okuduğun bölümle ilgili bir girişimin varsa derslerinde öğrendiğin teorik bilgileri direkt olarak hayatına uygulama imkânı bulacaksın. Aynı zamanda hocaların bu yolda sana mentorluk yapabilir.

Sosyal çevreni geniş tut

Tanıdığın her insan sana yeni bir şey öğretecektir. Ne kadar çok insan tanırsan o kadar geniş çerçeveden bakarsın dünyaya. Belki de senin göremediğin noktaları sana gösterecek, senin yeni ilgi alanları oluşturmana imkân sağlayacak birileriyle karşılaşırsın. Üstelik fikirlerini gerçekleştirme aşamasına geçtiğinde bu yolda seninle yürüyecek insanlara da ihtiyaç duyacaksın.

Deneyim Kazan

Kariyer hedefin ne olursa olsun deneyim kazanmak senin için çok önemli. Bu yüzden ilgi alanlarınla alakalı işlerde çalış. Birçok alanı tanı belki de bazı konuların hayal ettiğin kadar güzel olmadığını görecek ya da kendin için daha faydalı alanlar tanıyacaksın.

Planlı Yaşa

Etkinlikler, staj, okul, sınavlar derken işlerine yetişemediğin zamanlar olacak. İşte bu zamanlarda zamanı yönetmeyi bilmen işine çok yarayacak. Planlı yaşamak her zaman insanların yaşamını kolaylaştırır. Neyi ne zaman yapacağını önceden planla hatta bir ajanda tut. Bu hem yapacağın işleri unutmamanı sağlar hem de kendine ayıracağın vakti arttırır.

En Az Bir Kulüpte Etkin Görev Al

Aslında kulüpler iş hayatımızın minik bir kısmını bize ön izlenim olarak gösterir. Projelerde görev almak, yapılan işlere katılmak senin sorumluluk duygunu da geliştirecektir. Eğer kulüplerin yönetim kısmında görev alırsan işlerin nasıl yönetileceğini her yönüyle görebilirsin. Kulüplerde ekip çalışmasını öğrenirsin. Senin daha fazla insan tanımana olanak sağlar.

Merak Et

Eğer merak edersen soru sorarsın ve eğer soru sorarsan daha fazla şey öğrenirsin. Devamlı araştırmaya bak çünkü öğreneceklerin hayatın boyunca bitmeyecek. Okul döneminde ne kadar fazla öğrenirsen öğrendiklerin de yolunu o kadar fazla açar.

Trendleri Takip Et

İş dünyasında, sektörlerde, dijital dünyada hatta ekonomide meydana gelen her gelişme seni etkileyecektir. Bulunduğumuz dönemde trendler çok hızlı değişiyor ve eğer başarılı olmak istiyorsan bunları devamlı takip etmelisin. Trendlere ayak uydurman projenin sürdürülebilirliğini kontrol etmeni sağlar.

Yabancı Dilini Özellikle İngilizceni Geliştir

Araştırma yaparken yabancı kaynaklar size oldukça fazla fayda sağlayacaktır. Eğer iyi derecede İngilizce bilirsen birçok kaynağı okuyabilirsin. Bu da bilgiye daha kolay ulaşmanı sağlar. Ayrıca bu sayede yabancı firmalarla iş birliği yapabilir, yurtdışından yatırım alabilir, yurtdışındaki rakiplerini daha yakından tanıyabilirsin. Eğer imkânınız varsa farklı diller de öğrenmek size ekstra fayda sağlayacaktır.

Biz Kimiz?
Günebakan Kız Öğrenci Yurdu, Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenim gören kız öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılayabilmek amacıyla inşa edildi ve hizmete açıldı.
Kocaeli Kız Yurdu
Her şey dahil sistemle hizmet veren Günebakan Kız Öğrenci Yurdu, öğrencilerimizin sosyal yaşamlarından eğitimlerine, temel ihtiyaçlarından özel birçok isteklerine kadar bütün taleplerini karşılayacak şekilde hazırlanmıştır.
Yurt Ön Kayıt Formu
Günebakan Çiçekler Kız Öğrenci yurdumuzda öğrencilerimizin oda arkadaşlarının sürekli değişmemesi için kayıtlarımızı güz ve bahar dönemlerini kapsayacak şekilde yıllık olarak yapmaktayız.
Neredeyiz?
Üniversite'nin B Kapısı'na 5 dakikalık mesafedeyiz!
+ iletişime git