Üniversite Öğrencileri Ve Yaratıcılık

Üniversiteler farklı yerlerden gelmiş, farklı kültürlere ve fikirlere sahip çok fazla insanın buluşma noktasıdır. Bu sebeple üniversite öğrencileri içinde yaşadıkları kozmopolit zenginlik sayesinde daha geniş düşünebilir, daha farklı fikirler ortaya çıkarabilir; bunun neticesinde de daha yaratıcı olurlar.

 

Bunları geliştirmek için eğitimcilerin yapması gerekenler ise;

1. Mümkün olan zamanlarda eleştirel analiz yeteneğinin kullanıldığı soruların sorulması gereklidir. Bu sorular içerisinde doğru cevapları mümkün olduğu kadar çok olmalıdır. Bu tip sorulara verilecek cevap geniş bir görüş içerecektir.

2. Yaratıcı ifade için fırsat sağlanması; bu öğretmenin öğrencilere daima bir şeyi yapacakları veya bir problemi çözecekleri farklı yolları sunacak sorular sormalarıyla olur.

3. Öğrencilere hata yapmaktan korkmayacakları yeni bir şeyler denemelerine izin verilmelidir.

4. Öğrencilere bazı şeyleri yaratmak için birlikte çalışmalarına izin verilmelidir.

 5. Öğrencilere bir problemin çözümü için beyin fırtınası yapmalarına fırsat tanınmalıdır.

Biz Kimiz?
Günebakan Kız Öğrenci Yurdu, Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenim gören kız öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılayabilmek amacıyla inşa edildi ve hizmete açıldı.
Kocaeli Kız Yurdu
Her şey dahil sistemle hizmet veren Günebakan Kız Öğrenci Yurdu, öğrencilerimizin sosyal yaşamlarından eğitimlerine, temel ihtiyaçlarından özel birçok isteklerine kadar bütün taleplerini karşılayacak şekilde hazırlanmıştır.
Yurt Ön Kayıt Formu
Günebakan Çiçekler Kız Öğrenci yurdumuzda öğrencilerimizin oda arkadaşlarının sürekli değişmemesi için kayıtlarımızı güz ve bahar dönemlerini kapsayacak şekilde yıllık olarak yapmaktayız.
Neredeyiz?
Üniversite'nin B Kapısı'na 5 dakikalık mesafedeyiz!
+ iletişime git